Lęki a zaburzenie afektywne dwubiegunowe

uwazam ze nie mam choroby afektywnej dwubiegunowej ale po braniu tabletek anafranil,nie pamietam jaka byla to dawka ale lekarz stwierdzil,ze za duza bo sglosilam jemu,ze malo spie duzo pije sokow i jestem pobudzona niepotrzebnie zgodzilam sie na szpital w ciborzu i tam w wypisie dano mi diagnoze tej choroby ale zawsze jak wraca cgoroba to ja nigdy nie mam manii tylko straszne leki zwijam sie w lozku w klebek wtulam sie w poduszke i potrafie tak od 2 do 4 tyg lezec

Witam,
Być może lęki są w szpitalu uspokajane farmakologicznie ,gdyż stan manii jest grożniejszy dla chorego niż depresyjny.Tak,czy inaczej można wspomóc się w procesie leczenia psychoterapią.Wierzę,że dzieki niej nauczy się Pani samej siebie i zaakceptuje swoje emocje bez lęku i wraz z nimi okoliczności,w których zmienia się nastrój na przeciwstawny do poprzedniego.Perosze zaproponować takie leczenie ,gdyż to Pani ma decydować o sobie i jaknajczęsciej przebywać w leczeniu ambulatoryjnym,nie szpitaalnym.Jeżeli prowadzący nie pomogą,mozna samemu znależć osrodek lub gabinet psychoterapii,takze z umową NFZ.
Serdecznie pozdrawiam.

Proszę zgłosić się do swojego lekarza, a także do psychologa, psychoterapeuty i podjac psychoterapię. Podobne objawy mogą być niepokojące i świadczyć o tym, ze nie wróciła Pani jeszcze do pełnego zdrowia. Może także Oddział Dzienny byłby dobrym rozwiązaniem dla Pani?