Lęki przed usiłowaniem zabicia bliskich

Od dluzszego czasu mam ataki leku. Mam leki przed zabiciem bliskich i powieszenien. Jako ze panikuje i wmawiam sobie choroby doszukalem sie w sobie depresji oraz na jakims forum ze takie leki moga byc myslami samobojczymi. Czy grozi cos mi i moim bliskim? Licze na pomoc...

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Myślę, że Pana problem jest głębszy i może być związany z doświadczeniami z przeszłości lub trudną obecną sytuacją, np. w relacjach z najbliższymi, itp.
W takim przypadku należałoby zgłosić się osobiście do specjalisty - psychiatry lub psychologa/psychoterapeuty. Po pierwsze w celu zdiagnozowania problemu. Po drugie, żeby móc uzyskać pomoc. Pomoc psychologiczną może Pan znaleźć w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ.
Jeżeli obecnie krępuje się Pan bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, może Pan skorzystać z Telefonu Zaufania. Telefon jest bezpłatny i anonimowy.
Uważam, że warto byłoby jednak dowiedzieć się, gdzie taką pomoc w swojej okolicy może Pan uzyskać i skorzystać z niej. Wspólnie z psychologiem czy psychiatrą będzie Pan mógł pracować nad swoimi problemami.

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Pana, to jest prawdopodobnie jakaś forma natręctw; proszę udać się do lekarza psychiatry (by przepisał leki na zmniejszenie napięcia) oraz na psychoterapię. Warto zastanowić się nad "symboliką" objawu i przyjrzeć się co to za "wewnętrzny konflikt" prosi się o rozwiązanie, natrętnie wracając do świadomości w postaci opisanego przez Pana symptomu. W rozwiązaniu tej "psychologicznej zagadki" pomocny może być Panu tylko psychoterapeuta.

Namawiam do udziału w psychoterapii.

Pozdrawiam