Lęki z powodu myśli o zrobieniu komuś krzywdy u 10-latka

Mój syn 10 lat ma lęki z powodu swoich myśli. Zdarza się, że mysli o tym by komus zrobić krzywdę, np ostatnio robił na podwórku pułapkę i pomyślał, że ja w nią wpadnę. Strasznie się przestraszył. Przybiegł do domu z płaczem że się boi że nie chce takich myśli, że mnie przerasza lub myslał o tym by włożyć widelec do kontaktu mimo że wie że to niebezpieczne. Znów płakał i prosił bym mu pomogla odgonić te złe myśli... Bardzo się martwię. Gdzie powinnam się udać, psychiatra czy psycholog? Pozdrawi

Rzeczywiście brzmi to poważnie. Proszę skonsultować się najpierw z psychologiem dzueciecym, później w razie potrzeby z psychiatrą. Proszę również zapisywać podobne sytuacje, bo może to stanowić pomocne dane do diagnozy. Pozdrawiam