Mam bulimię - czy mogę sama nad sobą pracować?

Od dłuższego czasu choruję na bulimię, chciałbym bardzo się z tego wyleczyć. Wiem, że to przez moją niską samoocenę, w dzieciństwie byłam bardzo zakompleksiona. Mam wspaniałych rodziców i rodzeństwo, pracuję zawodowo, zaczynam się z kimś spotykać i poważnie myślę o przyszłości. Chcę być zdrowa, nie chcę, aby moja rodzina o tym się dowiedziała, mój chłopak też, bo by nie zrozumiał. Czy mam szansę na normalne życie? Bardzo tego pragnę. Czy mogę sama nad sobą pracować? Czy gdybym poszła na terapię, to mam szansę na anonimowość?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

uświadomienie sobie problemu i nazwanie go to pierwszy, przełomowy krok. Jak sama zauważyłaś, kluczowe znaczenie dla wyzdrowienia ma psychoterapia. Wymaga ona Twojego zaangażowania: czasu i wytrwałości. Samemu trudno jest dokonać znaczących zmian - w walce z bulimią potrzebujesz sojusznika, którym powinien stać się dla Ciebie psychoterapeuta.
Gorąco polecam Ci podręcznik samopomocy ,,Bulimia - program terapii” M. Cooper i G. Todd- może to być dla Ciebie wstęp do leczenia.
Przebieg psychoterapii jest objęty tajemnicą terapeutyczną. Jeśli zdecydujesz się na terapię grupową, inni uczestnicy będą znali jedynie Twoje imię. O szczegółach kontraktu terapeutycznego może Cię poinformować wybrany przez Ciebie ośrodek.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!