Nie radzę sobie z jedzeniem – czy mam szansę schudnąć?

Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z nadwagą, mój problem polega na objadaniu się, nawet jak nie jestem głodna. Potrafię zjeść masę jedzenia, po czym dopiero dociera do mnie to, co zrobiłam. W ciągu 3 lat przytyłam prawie 30 kilogramów. Dwa miesiące temu urodziłam córeczkę, w trakcie ciąży nie miałam problemów z wagą, ponieważ przytyłam tylko 7 kilogramów, a sam maluszek ważył prawie 4 kg. W 2 tygodnie po porodzie ubyło mi 17 kilogramów. A teraz problem objadania znów powrócił i odzyskałam swoje 17 kg, czuję, że nie radzę sobie z tym, co się dzieje. Jestem samotną matką, chciałabym jeszcze ułożyć sobie życie, ale nie wiem, od czego zacząć. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że mam dopiero 23 lata, a ważę 96 kilogramów.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twój opis problemu może wskazywać na zespół kompulsywnego objadania się .
W zespole kompulsywnego objadania występują epizody objadania, w których w krótkim czasie dochodzi do pochłonięcia dużych ilości jedzenia. Skutkiem tego zespołu jest nadwaga lub otyłość oraz ich powikłania, takie jak: nadciśnienia tętnicze, cukrzyca, choroby układu krążenia.
U podłoża znajdują się problemy natury psychologicznej, dlatego byłoby najlepiej, gdybyś mogła znaleźć czas na indywidualną psychoterapię, godzinę tygodniowo. Możesz skorzystać z pomocy psychologa w ramach NFZ - zadzwoń do najbliższej poradni zdrowia psychicznego i zapytaj o taką możliwość.
Psychiatra lub lekarz rodzinny mogą zapisać Ci leki zmniejszające łaknienie.
Polecam Ci znakomity podręcznik samopomocy ,,Bulimia - program terapii” M. Cooper, G. Todd, która może stać się dla Ciebie wstępem do leczenia.
Większość ze znajdujących się tam ćwiczeń dotyczy wszystkich osób, które mają problemy z odżywianiem.
Znajdujesz się w trudnej, obciążającej sytuacji. Staraj się uzyskiwać od innych potrzebną Ci pomoc i wsparcie. Może to być najbliższa rodzina, psycholog, warto odnowić stare kontakty. Internet daje Ci możliwości uczestnictwa w grupach dyskusyjnych i nawiązania nowych znajomości.
Serdecznie pozdrawiam