Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miłość do geja

Witam!W ogromnych skrócie przytocze to co się stało. Poznałam chłopaka,z którym przyjaźniłam się prawie dwa lata,był dla mnie wszystkim,nasze relacja z boku mogła wyglądac na dziwną,bowiem nigdy tak oficjanie nie bylismy razem choc calowalismy sie itp-dla jego rodziny i niektorych ludzi bylam jego dziewczyna.Potem wszystko sie zepsulo i od dwoch miesiecy nie mielismy kontaktu,wczoraj powiedział mi,ze jest gejem i ze chce sie znowu ze mna przyjazniNajgorsze jest to,ze dalej jestem w nim zakochana
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy gej może być homofobem?

Dzień dobry!

Chyba każdy człowiek chociaż raz w swoim życiu spotkał kogoś, z kim chciał, ale nie mógł być. Każdy poczuł się kiedyś "niechciany". To trudna lekcja, ale możliwa do przeżycia, przetrwania. Nie ma Pani wpływu na orientację seksualną chłopaka, ani jego decyzje. Ma Pani za to wpływ na swoje myśli i emocje. Warto odpowiedzieć sobie na pytania: czego tak naprawdę chcę? Czego chcę, jeśli opcja związku nie jest możliwa? Czy byłabym w stanie przyjaźnić się, mimo bycia zakochaną? Jak mogę ulżyć sobie w swoim bólu? Jakie opcje rozwiązania tej sytuacji są możliwe, realne? Która z nich wydaje się Pani najlepsza dla Pani w tej chwili, a jaka mogłaby być taką z perspektywy tygodni, miesięcy czy lat? W kim może Pani znaleźć wsparcie w tym trudnym dla Pani czasie?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

W poście nie ma wyartykułowanego pytania.
Opisywane zjawisko jest często w życiu spotykane.
Wielu homoseksualistów ma dużo osobistego wdzięku i czaru, co oddziaływuje na panie.
Mam nadzieję, że poradzi sobie Pani z tą sytuacją.
Dobrze, ze chłopak powiedział teraz. Zdarzają sie niespodziewane wyznania dopiero po ślubie.
Bywaja bardzo skomplikowane układy.
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy