Modelowanie sylwetki i spalanie tłuszczu

Witam mam 18 lat I waze 72 kg. Chcialbym poprawic moje cialo. Gdy wazylem 65 kg mialem bardziej szczuplejsza sylwetke. Przy wadze 72 kg widze, ze mam juz niepotrzeby tluszcz odlorzony na calym ciele na brzuchu,posladkach,biodrach itd. Chcialbym powrócić do sylwetki gdy ważylem 65 kg. Jak mam poprawic moja budowe. Podobno gdy sie odchudze bede mial miejsza mase miesniowa a chcialbym jaa zachowac. Czy da sie moze spalic tluszcz I zachowac mase miesniowa I powrócić do dawnej sylwetki?

Witam serdecznie,
niestety znam za mało szczegółów żeby dokładnie wypowiedzieć się na temat dokładnych zaleceń dla Pana. Żeby zgubić tkankę tłuszczową bez stracenia mięśni należy zastosować właściwie zbilansowaną dietę o indywidualnie dobranej kaloryczności. Warto więc wykonać analizę składu ciała by poznać obecną zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej, a następnie móc kontrolować zmiany.

Dodatkowo przedstawiam kilka podstawowych rad, które warto wcielić w życie podczas kształtowania sylwetki:
- Jedz 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych, rozpoczynając od śniadania. Posiłki powinny być jak najbardziej urozmaicone, to znaczy powinny zawierać produkty ze wszystkich grup produktów żywnościowych w odpowiednich proporcjach i ilościach.
- Ogranicz spożycie słodkich przekąsek i napojów oraz wód smakowych
- Wybieraj produkty pełnoziarniste typu chleb żytni, płatki owsiane, ryż brązowy czy makaron razowy lub kasze
- W każdym posiłku pamiętaj o owocach i warzywach
- Wybieraj chude mięso (np. drób, polędwica) i nabiał
- Pamiętaj o spożywaniu ryb ok. 2-3 razy w tygodniu – zawierają kwasy omega-3 korzystnie wpływające na układ krwionośny
- Do picia wybieraj wodę mineralną lub niesłodzone herbaty, np. zieloną
Warto też pamiętać o aktywności fizycznej – świetnie poprawia nie tylko sylwetkę, ale także samopoczucie.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt – chętnie odpowiem i rozwieję wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam
Sylwia Wychowałek
Mój Dietetyk Łódź/Łowicz
tel. 600 057 264
sylwia.wychowalek@mojdietetyk.pl