Spalanie tłuszczu i modelowanie sylwetki

Witam serdecznie! Zastanawia mnie jedna kwestia - będąc na diecie w jakich partiach ciała widać pierwsze efekty ubytku masy ciała ? Mój typ figury to gruszka i widzę po sobie, ze gdy chudne to od razu zmienia się twarz, maleją ramiona i okolice barków i obojczyków oraz talia. Niestety mam szerokie biodra, masywne uda i pupe. Z tych części ciała tłuszczyk spada bardzo wolno. Stosuje diete 1300kcal , 3 razy w tygodniu jeżdże na rowerze po 1h. Jak przyspieszyc spalanie tłuszczu w dolnych partiach?

Witam Panią,

Niestety nie jest możliwe odchudzanie z wybranych partii ciała. Tkanka tłuszczowa spala się równomiernie z całego ciała. Jak Pani pisze dolne partie ciała ma Pani masywne i być może tam najwięcej tkanki tłuszczowej zostało odłożone dlatego ma Pani wrażenie że z pupy i ud spala się ona najwolniej.
Proszę być cierpliwą jeść zdrowo, regularnie i ćwiczyć a osiągnie Pani swój cel.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

Ważne jest działanie kompleksowe, dzięki któremu możemy uzyskać lepsze efekty. Proponuje prócz aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dołączyć zabiegi wspomagające odchudzanie, które modelują sylwetkę. W celu wyboru najlepszego zabiegu dla Pani warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie.