Mój partner ogląda zdjęcia innych dziewczyn

Od jakiegoś czasu mam doła związanego ze swoim chłopakiem. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że ma konwersacje z kolegą gdzie wysyłają sobie zdjęcia znajomych albo nieznajomych dziewczyn, przeważnie są to nagie zdjęcia albo w bieliźnie. (Te dziewczyny te zdjęcia wysyłają albo wstawiają na instagrama). Widziałam tę konwersacje, widziałam jak cieszył się kazdym zdjeciem tyłka albo biustu innej dziewczyny i komentował ze 'idealna' albo 'cudowna'. Pokazał mi to wszystko na moją prośbę. Nie ukrywam że mocno mnie to zabolało, bo moja samoocena szybko spadła w dół i poczułam się niewystarczająca dla niego. Sam mówił ze czuje sie źle, ze nie wie czy zaraz nie trafię na coś co może mnie zaboleć (chociaż wie ze jest mi z tym zle). Któregoś razu tez wkopał się i powiedział ze czasem się do nich masturbował, ale nie wiem czy jeszcze to robi (mówi ze nie, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć). Moje samopoczucie jest okropne, dawno tak źle się nie czulam i wszystkie przykre rzeczy sprawiają ze wchodzę w coraz gorszy humor i smutek, do którego wlicza się samookaleczenie i myśli samobójcze. Tak samo jest z grami, potrafi mieć mnie gdzieś i grac przez 7 godzin w grę na komputerze. Ostatnio tez wspomnialam mu ze mam doła, a on napisal jedną słodką wiadomosc i potem zaczął mówić o ubraniach (interesuje się modą). To tez mnie zabolało, bo moje "dołki" nie trwają godzinę czy dwie, tylko nawet kilka miesięcy. Zdarzylo mu sie tez komplementowac tylki albo biust przypadkowych dziewczyn albo znajomych, przy mnie oczywiscie. Naprawde mnie to boli i nie wiem co robic oprocz rozmowy, chociaz w najblizszym czasie planuje z nim o tym porozmawiac.

Dzień dobry,
Rozumiem Panią doskonale, gdyż chyba nie ma kobiety która nie cierpiałaby z powodu takiego zachowania partnera. Bardzo dobrze, że zamierza z nim Pani o tym poważnie porozmawiać. Zainteresował mnie wątek myśli samobójczych i samookaleczania. Domyślam się, że nie tylko Pani o tym myśli, ale też to robi i jestem ciekawa jaką formę one przyjmują i czy kiedyś już się Pani samookaleczała. Niestety jest to poważna sprawa i doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż potrzebuje Pani obecnie wsparcia. Watro również rozważyć rozstanie lub tymczasowe rozstanie z partnerem, gdyż Pani tendencje autodestrukcyjne są bardzo niepokojące a związek ten wydaje się być toksycznym. Bardzo ważne jest także to żeby Pani partner wiedział o tym samookaleczaniu i myślach samobójczych, gdyż jest to na ten moment jedyna osoba która może Pani pomóc to przerwać. Mam nadzieję, że dotrze do niego w końcu powaga tej sytuacji i zmieni się lub to Pani dojrzeje do decyzji o rozstaniu. Jedno jest pewne, że nie powinna Pani stać w miejscu tylko trzeba rozwiązać ten problem i to dobrze, że zadała Pani to pytanie w takim miejscu. Mam nadzieję, że przyszłość przyniesie korzystne rozwiązania i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/