Molestowanie w pracy

co mam zrobić z facetem z pracy który opowiada kolegom rzeczy które nie miały miejscaoczernia mnie i przez to niktw pracy się do mnie nie odzywa milczenie nic nie daje a nie chcę stosować przemocy bo koleś ma długi i tylko nz to czeka wszyscy mnie wytykają palcami i wyśmiewają a zaczęło sięod tego żepożyczyłem mu pieniędzy na spłatę długów a potem chciałem je odzyskać (po 1.5 roku) mam już dość proszę o pomoc

Ważne jest by wyraźnie stawiać granice, mówić jasno o tym, czego Pan sobie nie życzy, znaleźć wsparcie zarówno emocjonalne (np wśród bliskich) oraz faktyczne (np w Instytucjach, kodeksie pracy, obowiązkach służbowych itp). Można tez porozmawiać z kolegami- nie tyle w kontekście wyjaśniania, ale właśnie stanowczego stawiania granic.