Na czym polega krzywa zapominania?

Dlaczego nic praktycznie nie pamiętam z tego co się uczyłem ze szkoły? albo ze studiów? jak to możliwe?, dlaczego nauka idzie mi tak trudno dosłownie jak po gruzie? kiedyś byłem na kursie pamięciowym i trochę mi pomógł,czy ktoś z Państwa może mi pomóc za darmo z nauką?.Czy krzywa zapominania rzeczywiście działa?.Brakuje mi optymizmu,nie mam pieniędzy,pracy,wolno się uczę,nie mam szczęścia w miłości,nie mam przyjaciół nawet nikt się nie zapyta co u mnie słychać,mam dosyć tego życia,i święta......

Witam Pana,
sam stres może bardzo negatywnie wpływać na pamięć. Mam wrażenie, ze nie tylko o pamięć chodzi, ale też o poczucie osamotnienia, brak optymizmu, w tej kwestii jak najbardziej można szukać bezpłatnej pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego współpracującymi z NFZ, problem z pamięcią zapewne także da się rozwiązać, ale być może w pierwszej kolejności warto zająć się sprawami ważniejszymi. Pozdrawiam.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie rozmowa z psychologiem, warto przedstawić to co Pan opisał podczas wizyty w cztery oczy z psychoterapeutą i wspólnie zastanowić się dlaczego właśnie jest tak jak w Pana pytaniu. W Warszawie jest bardzo dużo możliwości, można umówić się na spotkanie w ramach NFZ w Poradni lub w Gabinecie Prywatnym płatnie.Czasem warto nie być samemu z problemami, podzielić się nimi ze specjalistą.Pozdrawiam.

Dobry wieczór, co u Pana słychać? na pewno, poza tymi smutkami, o których Pan pisze, jest coś dobrego. Ale ma Pan tyle kłopotów, że te lepsze sprawy gdzieś się chowają. Namawiam Pana na spotkanie z psychologiem - rozmowy z nami pomagają odnaleźć jakieś pozytywy. Czasem wpadamy w czarną dziurę, wszystko jest źle. Potrzebny jest ktoś, kto patrzy z innej perspektywy. A krzywa zapominania - kto wie, ile ich już jest. Ale to tylko modele teoretyczne. U Pana ważniejsze jest opanowanie stresu. Jeżeli jest bardzo źle, proszę do mnie zadzwonić, cos wymyślimy.