Nadmierna ruchliwość u 6-latka a możliwe przyczyny

Witam. 6 letni syn od dziecka bardzo ruchliwy, szukający bodźców, ściska dzieci, dorosłych, przewraca się na podłogę. Od 4 rż. terapia IS–raz w tygodniu, wynik diagnozy: dysfunkcja IS dotycząca odbioru i przetwarzania wrażeń przedsionk. i propriocept., zaburzenia modulacji sensor., problemy z koncentracją, podreaktywność. W 06/15 zmiana terapeuty IS. Od 09/15 rozpraszanie się, rzucanie się na podłogę, nadpobudliwość, agresja. Kto pomoże: neurolog, neuropsycholog, psychiatra ? dziekuje

Witam,
proponuję na początku umówić się na konsultacje neurologiczną aby wykluczyć przyczyny natury biologicznej. Jeśli badanie nie wykaże nieprawidłowości proponuję zgłosić się do psychologa dziecięcego w celu dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam

Witam,
Nasuwa sie pytanie, czy jest to aktualny wynik SI, czy ten, kiedy syn miał 4l?Istotne są postępy w terapii, albo ich brak, po około 20-25 spotkaniach powinny być dostrzegane zmiany im plus. Jesli ich nie ma warto porozmawiać z terapeutami i zapytać o dalsze działanie, wizje i kierunek terapii.
Swoją drogą warto udać się do neurologa, lecz przyda się aktualna opinia/ diagnoza procesów integracji sensorycznejterapeutów SI, opinia wychowawcy ze szkoły/przedszkola. W dalszej kolejności warto skorzystać z badań w rejonowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i z opinią udac się do l. psychiatry.
Po całościowej diagnozie specjalistycznej wskazane byłoby podjęcie współpracy z psychologiem dziecięcym, który pomoże synowi radzic sobie ze swoim napięciem i relacjami z rówiesnikami oraz dorosłymi.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak