Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna wrażliwość u 20-latki

Jestem 20 letnią studentką. W życiu ogólnie układa mi się dobrze i nie mam żadnych problemów. Jest jednak rzecz, która mnie męczy - praktycznie za każdym razem gdy czytam książki (jakąś serię) wczuwam się w nie, a gdy skończę czytać to płaczę jak głupia. Nie mogę tego powstrzymać. Siedzę dzień w dzień i non stop ryczę. I nie mam pojęcia czemu. Jestem aż taka wrażliwa? Czemu wypłakuję oczy po jakieś lekturze ? W sercu czuję przeżywający ból, jakby mi ktoś bliski umarł.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak można ją wyleczyć.

Witam, czytanie książek przenosi nas w zupełnie inny świat, w którym poznani bohaterowie są dla nas na wyciągniecie ręki. Przebrnięcie przez jakąś serię powieści siłą rzeczy sprawia, że zżywamy się z bohaterami. Stają się nam bliscy, bo współprzeżywamy ich przygody. Zakończenie serii niesie ze sobą konieczność zerwania tej "więzi" i może skutkować poczuciem smutku wynikającym z tego nietypowego rozstania. W przypływie szczególnego smutku proszę pomyśleć, że zawsze może Pani wracać do ulubionych fragmentów serii lub wręcz przeciwnie - jak najszybciej zanurzyć się w kolejnej. Jeśli jednak przeżywany przez Panią ból jest tak silny, że przeszkadza w funkcjonowaniu, proszę pomyśleć o konsultacji z terapeutą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy