Napady agresji u narzeczonego

Witam.Jestem z narzeczonym od 3lat.Ja-20 lat on 28.Mieszkamy w Irlandii.Od dłuższego czasu zaczyna się źle dziać w naszym związku. On mnie poniża, szturcha,bije.Mówi ze to ja jestem ta zła że jestem psychicznie chora,ze mam wypier*alac, ciągnie za włosy,bije tak ze śladów nie widać,nie używa całej siły,ale boli.Serce najbardziej,dużo dla niego poświęciłam.A poźniej jest tak miły,mówi ze niktgotak nie potrafi zdenerwowac jak ja i z uśmiechem na ustach przeprasza.Ja ulegami znów to samo.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
To, co opisałaś jest zgodne z cyklem przemocy. Na początku rośnie napięcie, Twój partner za pewne robi się coraz bardziej nerwowy, najmniej istotny czynnik może u niego wywołać irytację. Ty próbujesz załagodzić sytuację, ale z czasem możesz sama sprowokować kłótnię, gdyż nie możesz znieść napięcia, które pojawia się, gdy czekasz na jego wybuch. Potem następuje atak agresji, z kolei po nim etap "miesiąca miodowego", w czasie którego Twój partner obiecuje poprawę, przeprasza i zapewnia o swojej miłości. Jednak nie trwa to długo - cykl zaczyna się od początku.
Powinnaś poszukać wsparcia - rodziny, znajomych, również psychologa, tak by stać się bardziej silną i odejść od niego.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Pani Narzeczony stosuje wobec Pani przemoc, sugerowałabym mocno skupić się na rezygnacji z tej relacji..., według mojej opinii może dochodzić do eskalacji takich zachowań.

Proszę pomóc samej sobie i już teraz może Pani informacyjnie skontaktować się telefonicznie, z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie- tel. 12/ 421 92 82, gdzie bezpłatnie i całodobowo uzyska Pani wskazówki, co może zrobić.

Życzę Pani tego, czego najbardziej potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com