Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady agresji u narzeczonego

Witam.Jestem z narzeczonym od 3lat.Ja-20 lat on 28.Mieszkamy w Irlandii.Od dłuższego czasu zaczyna się źle dziać w naszym związku. On mnie poniża, szturcha,bije.Mówi ze to ja jestem ta zła że jestem psychicznie chora,ze mam wypier*alac, ciągnie za włosy,bije tak ze śladów nie widać,nie używa całej siły,ale boli.Serce najbardziej,dużo dla niego poświęciłam.A poźniej jest tak miły,mówi ze niktgotak nie potrafi zdenerwowac jak ja i z uśmiechem na ustach przeprasza.Ja ulegami znów to samo.
ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie,
To, co opisałaś jest zgodne z cyklem przemocy. Na początku rośnie napięcie, Twój partner za pewne robi się coraz bardziej nerwowy, najmniej istotny czynnik może u niego wywołać irytację. Ty próbujesz załagodzić sytuację, ale z czasem możesz sama sprowokować kłótnię, gdyż nie możesz znieść napięcia, które pojawia się, gdy czekasz na jego wybuch. Potem następuje atak agresji, z kolei po nim etap "miesiąca miodowego", w czasie którego Twój partner obiecuje poprawę, przeprasza i zapewnia o swojej miłości. Jednak nie trwa to długo - cykl zaczyna się od początku.
Powinnaś poszukać wsparcia - rodziny, znajomych, również psychologa, tak by stać się bardziej silną i odejść od niego.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Pani,

Pani Narzeczony stosuje wobec Pani przemoc, sugerowałabym mocno skupić się na rezygnacji z tej relacji..., według mojej opinii może dochodzić do eskalacji takich zachowań.

Proszę pomóc samej sobie i już teraz może Pani informacyjnie skontaktować się telefonicznie, z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie- tel. 12/ 421 92 82, gdzie bezpłatnie i całodobowo uzyska Pani wskazówki, co może zrobić.

Życzę Pani tego, czego najbardziej potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy