Problem z relacją po rozstaniu z narzeczonym

Witam. Potrzebuje pomocy z strony Psychologa. Jakieś 3 miesiące temu zerwalam z narzeczonym, mamy jakiś kontakt z soba, czasem sie spotkamy, niby wszystko ok, ale znów zaczynaja sie SMS-y ze sie zabije po czym wyłącza telefon i mnie nie pokoi, wtedy jade sprawdzic czy jest ok dobrze wie ze sie martwie o niego, kiedyś miał probe samobójczą i wylądował w szpitalu. Martwie sie ze faktycznie któregoś dnia to zrobi a nie chce miec kogoś na sumieniu. Jak mogę mu przemówić żeby nie pisał takich SMS-ów?

Po pierwsze nie jest Pani odpowiedzialna za życie Pani byłego narzeczonego i to nie od Pani, ale od niego zależy, jaką decyzję podejmie. Pani narzeczony, z tego co Pani pisze, potrzebuje profesjonalnej pomocy psychiatry i psychoterapeuty, ale to od niego zależy, czy po taką pomoc sięgnie. Pisanie sms'ów do Pani to szantaż emocjonalny, forma przemocy psychicznej. Kiedy Pani w jakikolwiek sposób odpowiada na te sms'y (jadąc do niego ), podtrzymuje i wzmacnia jego zachowanie. Warto zapowiedzieć byłemu narzeczonemu, że nie będzie Pani reagowała i być w tym konsekwentną. Jeżeli jest to dla Pani trudne i obniżające emocjonalnie, może poszukać Pani dla siebie wsparcia i pomocy psychologa.

Witam,
nie będzie miała Pani byłego narzeczonego "na sumieniu". Ewentualna decyzja o probie samobójczej będzie zależała tylko i wyłącznie od niego. Pani były Partner szantażuje Panią i zmusza, żeby się niem Pani zajmowała i myślała co się z nim dzieje. Jeżeli che Pani, by przestał pisać takie wiadomości to trzeba mu o tym wyraźnie powiedzieć z zaznaczeniem, że nie będzie Pani reagowała na nie i konsekwentnie się tego trzymać. Jedyne, co może Pani zrobić to zasugerować byłemu partnerowi podjęcie pomocy np. w poradni zdrowia psychicznego.
Taka sytuacja może być również trudna dla Pani, może też warto zadbać o siebie i udać się na wizytę do psychologa.
Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia