Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Relacje z rodziną narzeczonego

Witam,jak powinna wyglądac moja relacja z rodziną narzeczonego?Gdy mnie poznał odpowiadało mu to,ze różnię sie od jego mamy i sióstr.Nadal tak jest,jestem poukładana,mam swoje zasady,lubię zajmować się domem.Cieszy go to.Chciałam się zbliżyć do jego rodziny,jemu bardzo na tym zależało,ale im częściej u nich bywałam tym trudniejsze było dla mnie to co tam widziałam.Jeden wielki chaos.Zaczęłam przejmować ich emocje,stałam się nerwowa,źle spałam.Jak mam się zachować?oni myślą,że się gniewam.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Myślę że najważniejsze, co myśli o tym narzeczony. Co jest dla niego istotniejsze: spokojna i szczęśliwa partnerka czy zadowolona rodzina?
Jeżeli czuje Pani, że ta rodzina źle na Panią oddziałuje, to powinna się Pani chronić. Są na to dwa sposoby - ograniczenie kontaktów, ale też asertywne zachowanie podczas spotkań. Ma Pani przecież prawo powiedzieć, czego Pani nie lubi, co Panią denerwuje, czego sobie Pani nie życzy. Dobrze by było, gdyby Pani najpierw omówiła to z narzeczonym, zapytała o jego odczucia. Jeżeli ustalicie "wspólny front", łatwiej będzie tak kontynuować kontakty z jego rodziną, by były dla Państwa jak najmniej obciążające.
Gdyby ułożenie tych relacji sprawiało duży kłopot, może Pani wraz z narzeczonym skorzystać z kilku konsultacji u terapeuty par.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy