Witam serdecznie,
Napady obżarstwa mogą wynikać z tego, że w ciągu dnia dostarcza Pani za mało kalorii, zwłaszcza w czasie treningów. Proszę pamiętać, że biegając wyczynowo na długie dystanse, Pani organizm potrzebuje o wiele więcej kalorii, by organy i mięśnie dostały odpowiednią ilość energii. Proszę przede wszystkim zadbać o odpowiednie żywienie okołotreningowe. Posiłek musi być bogaty w białko i węglowodany, by mięśnie miały energię do pracy.
Z drugiej strony takie napady obżarstwa mogą mieć podłoże psychiczne i wówczas wizyta u psychologa była by wskazana. Nie ma się czego bać, ani wstydzić. Taki terapeuta z pewnością by Pani pomógł.
Pozdrawiam
Witam Panią,
Uważam, że Pani dieta jest zbyt niskokaloryczna. nie dostarcza Pani wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych i wygłodzony organizm zaczyna ich się domagać pod koniec dnia. Jest Pani osobą aktywną więc zapotrzebowanie energetyczne jest wysokie. Proszę zastanowić się nad dietą. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam serdecznie,
Moim zdaniem napady obżarstwa mogą wynikać z tego, iż w ciągu dnia dostarcza Pani zbyt małą ilość kalorii. Trenuje Pani dość intensywnie, dlatego organizm potrzebuje o wiele więcej energii. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie żywienie w okresach treningu.
Dieta biegacza musi być wartościowa, jeśli zalecana kaloryczność jest za mała to niestety nie osiągnie Pani dobrych efektów w sporcie i w odchudzaniu, a takie działania doprowadzają tylko do niepotrzebnych frustracji. Dieta powinna być an tyle zbilansowana, żeby nie dopuścić do niedoborów pokarmowych i dać energię do ćwiczeń.Polecam wizytę u dietetyka, który ma w ofercie również diety dla sportowców. Warto celować w wartościowe produkty np. komosa ryżowa zamiast ryżu można jej zjeść mniej niż ryżu (mniej kalorii), a i tak jest to na tyle wartościowy produkt że dostarcza szerokiej gamy składników odżywczych.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Napady obżarstwa a anoreksja – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Niepohamowane napady obżarstwa na diecie – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Napady obżarstwa i przybieranie na wadze u 18-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Napady obżarstwa po pracy – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co dalej robić, by chudnąć? – odpowiada Mgr inż. Robert Lipert
- Jak poradzić sobie z problemem przybierania na wadze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Napady obżarstwa podczas diety u 19-latki – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Dieta dla biegacza – odpowiada Roma Wojtewicz
- Walka z napadami obżarstwa – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek
- Powstrzymanie kompulsywnego obżarstwa – odpowiada Ewa Kozłowska
artykuły
Operacje bariatryczne - ratunek dla osób cierpiących na otyłość
Wiecznie się odchudzałem, ale gdy tylko udało się
Intermittent fasting (post przerywany) - zasady, zalety przeciwwskazania
Intermittent fasting, IF lub post przerywany, to s
Koronawirus: Bezpłatne porady psychologiczne NFZ. Przetestowaliśmy, jak to działa
W związku z pandemią koronawirusa oraz gwałtownym