Napady złego nastroju u samotnej 40-latki

Mam 40 lat, mieszkam sama z rodzicami w Niemczech. Ostatnio mam zbyt dużo na głowie. Od lat nie mogę dostać pracy mimo bardzo dobrego wykształcenia i biegłej znajomości języka. Jestem sama, jeszcze nigdy nie miałam partnera. Mama jest poważnie chora na serce a tata na demencję. Pomagam rodzicom jako jedyna córka. Ostatni czas mam silne napady złego nastroju. Jestem smutna, nic mi sie nie chce tylko płakać, panicznie boje się przyszłości. Co mam robić? Te ataki są coraz gorsze i coraz częściej.

Jest Pani bez pracy od lat mimo kwalifikacji na rynku pracy który potrzebuje wielu rąk do pracy. Często wykorzystujemy codziennie wybiegi od szukania pracy typu "jak skończę tu pomagać, a tylko ja mogę, to za tydzień zacznę szukać pracy. Kwalifikacje ograniczają często sposób w jaki patrzymy na rynek pracy. Zły nastrój może wynikać z braku realizacji siebie jako pełnoprawnego członka społeczeństwa. Jak stworzyć rodzinę skoro nie mam pracy, jak znaleźć pracę gdy jestem potrzebna rodzicom, jak czuć się dobrze skoro jestem uzależniona od rodziców. Oferuję pomoc w psychoterapii online. Proszę o kontakt na maila.
Pozdrawiam.

To szlachetne ze zajmuje sie Pani swoimi rodzicami, jednak kosztem tego jest brak pracy i samotnosc. Jak tu być zadowolonym?
Może pora zająć się własnym życiem? Znaleźć osobę która zaopiekuje się rodzicami? Czy jest Pani na to gotowa? Na walkę o własne szczęście? Mysle, ze kazdy rodzic pragnie szczescia swojego dziecka. Moze trzeba z rodzicami szczerze porozmawiac. Moze byc Pani zaskoczona.
Zycze powodzenia!

Witam,

zachęcam Panią do skonsultowania się z psychologiem/psychoterapeutą. W trakcie terapii będzie Pani miała szansę odkryć, co kryje się pod złym nastrojem, co go powoduje. Czy jest to frustracja spowodowana brakiem pracy, a może odczuwana przez Panią samotność, a może jeszcze coś innego. Pomimo tak krótkiej informacji można wyczytać, że jest wiele w Pani życiu rzeczy, które by Pani chciała robić, ale nie robi. Być może praca ze specjalistą mogłaby Panią przybliżyć do osiągnięcia osobistych celów? Z pewnością ma Pani wiele możliwości, zasobów, których być może Pani po prostu nie zauważa, a one są na wyciągnięcie Pani ręki i tylko czekają, aż to Pani zrobi?

Pozdrawiam
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html