Narastające wątpliwości związane ze związkiem

Po 18 lat; od roku razem. Od pewnego czasu nękają mnie wątpliwośći a zarazem chęć naprawy czegoś. czuje takie ciężkie uczucie na sercu, i nie moge zatrzymac tych mysli. Spotykamy sie raz tygodniowo, ostatnio zanikła namiętność. Jak jesteśmy razem to tego problemu nie ma, a jak się rozstajemy to tak jakbym nie wiedział czy ja ją kocham i myśl o końcu zwiążku powoduje u mnie napływ nieprzyjemnych emocji.W jakim kierunku działać, aby coś zmienić ale nie zniszczyć związku. W jaki sposób porozmawiac

Witam. Nie jestem pewny czy sytuacja wymaga jakiś działań i rozmowy. Wydaje mi się, że przede wszystkim warto, aby Pan porozmawiał sam ze sobą o tym, czego Pan potrzebuje, co jest dla Pana ważne, na czym Panu zależy, czego Pan oczekuje od związku i od Partnerki i co Pan właściwie do niej czuje. Gdyby samemu trudno było Panu szukać odpowiedzi na te pytania, to można skorzystać z pomocy psychoterapeuty, aby towarzyszył Panu w tej wędrówce w głąb siebie. Pozdrawiam

Witam. Może spróbuje pan przygotować sie do takiej rozmowy oaamwiając sobie ten problem z psychologiem bądź psychoterapeutą.
Magdalena Brabec