Nie wytrzymuję z mężem uzależnionym od pornografii

Witam, czytam te wszystkie artykuły i tak samo jak byłam załamana, tak jestem. Jedyne co mnie pociesza to to, że nie jestem sama. Nie chcę się powtarzać, bo mój przypadek wygląda dokładnie tak samo jak te powyżej. Mąż robił to przed ślubem, przyłapywałam go i bardzo sie wahałam, czy za niego wyjść do samego końca, ale już było za późno:( Tydzień przed, nie mogłam niczego odwołać. Jesteśmy teraz 3 lata po ślubie, a mąż nadal to robi. Na początku tylko awantury, kłótnie, długie rozmowy. Obiecywał, przepraszał, przy mnie się starał a po kryjomu i tak robił swoje, bo trafiałam na ślady. Zaczął mi wmawiać, że to wszystkie jest takie normalne! Że każdy to robi! A że brakowało mi już siły do walki, zaczynałam w to wierzyć. Tzn. nie wierzę w to, ale żebym nie zwariowała do końca starałam się, w między czasie chodziłam do psychiatry, bo mąż mój umysł zorał z ziemią. Brałam tabletki, byłam obojętna i próbowałam się godzić na jego zachowania. I tak już 4 lata. Aktualnie, muszę mu pozwolić na tę pornografię w Internecie, bo wiem też, że i tak to będzie robił za moimi plecami, a zastanawianie się co robi, jak mnie nie ma, doprowadza mnie do szału. A teraz wiem i mimo wszystko nie radzę sobie z tym. Chodzę do psychiatry, bo miewam myśli samobójcze. Znienawidziłam go i obrzydziłam sobie. A najgorsze jest to, że na pozór rodzina myśli, że jesteśmy idealną parą, bo przecież on jest takim dobrym chłopakiem. Dodam, że moja psychika się zablokowała i nie możemy mieć dzieci. Nawet nie wiem, czy bym chciała z nim. Podświadomie chyba nie chcę:( Pomóżcie mi, napiszcie coś, bo jestem na skraju wyczerpania nerwowego i stąpam po kruchym lodzie. Co robić dalej. Do niego nic nie dociera, a ja umieram...

Witam! Podobne do Pani problemy dotyczą wielu osób. Pornografia jest aktualnie łatwo dostępna i każdy może z niej korzystać. Wraz z częstotliwością oglądania materiałów pornograficznych, zmniejsza się reakcja na bodźce seksualne. To oznacza, że taka osoba szuka coraz to nowszych i mocniejszych filmów, zdjęć itp. Z czasem staje się to już nie przyjemnością, ale wręcz przymusem, a stąd już krok do uzależnienia. Opisane przez Panią zachowania męża mogą wskazywać na uzależnienie od pornografii. Możliwe, że z tego powodu tak ciężko jest mu zerwać z oglądaniem materiałów. Starała się i stara się Pani kontynuować tę relację i wpływać na zachowanie męża. Ale on najwidoczniej nie reaguje, wiele obiecuje, a nic nie zmienia. W tej sytuacji warto zająć się sobą. To Pani cierpi w tym związku i mimo wielu prób wprowadzenia zmian między Wami, nie udało się to Pani. Pomoc psychiatryczna pozwoli Pani zmniejszyć dolegliwości wynikające z problemów psychicznych. Warto równocześnie zgłosić się do psychoterapeuty. Z tego, co Pani pisze wynika, że nie ma Pani z kim o tym problemie porozmawiać. Rodzina nie widzi żadnych problemów, a zapewne jest to też na tyle trudny temat, że ciężko jest o nim otwarcie mówić do osób postronnych. Uczestnictwo w psychoterapii może Pani pomóc zarówno w rozwiązywaniu psychicznych problemów, jak i stworzeniu bezpiecznej przestrzeni do wyrażania swoich myśli i emocji. Może to być również czas, kiedy będzie mogła Pani zastanowić się nad sensem dalszego kontynuowania tej relacji i konsekwencji pozostawania w niej lub jej zakończenia. Pomoc psychoterapeuty może pozwolić Pani odzyskać dobre samopoczucie i szukać nowych sposobów na poprawę Pani sytuacji. Możliwe, że kiedy zmieni się Pani, to wpłynie także na Pani męża. Pozdrawiam