Niedoczynność tarczycy i odchudzanie wegetarianki

Witam. Moja córka ( 28 lat), jest wegetarianką, ma niedoczynność tarczycy. W ostatnim roku chorowała na depresję i brała leki, po których bardzo utyła. Obecnie ma zmienione leki, po których waga już nie rośnie, ale zbędne kilogramy zostały. Czy można opracować skuteczną dietę dla takiej osoby? Zaznaczam, że córka obecnie jest na diecie bardzo niskokalorycznej, prawie zupełnie bez węglowodanów. Po początkowym zrzuceniu kilku kg waga stanęła i już 4 tyg. nie chce ruszyć w dół. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Dieta powinna być ustalona bardzo indywidualnie w oparciu i wywiad żywieniowo-zdrowotny, dlatego na podstawie obecnych informacji jest to niemożliwe. Czy córka jest po dopieką podczas stosowania obecnej diety czy jest ona stosowana na własną rękę?
Diety niskokaloryczne są niedoborowe zarówno pod względem energetycznym jak i odżywczym, dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się efektu jo-jo.

Pozdrawiam serdecznie