Niedostateczny podaż białka a rozwój anoreksji

Witam. Czy niedostateczna podaż białka z dietą może mieć wpływ na rozwój anoreksji i dlaczego?

Dzień dobry :)

Anoreksja jest chorobą psychiczną, której objawem jest wstręt do jedzenia, a co za tym idzie postępujące wychudzenie. Wszystko jednak zaczyna się w głowie.

Niedostateczna podaż białka z dietą może zaś wpływać na mały przyrost masy mięśniowej i trudności w jej przybraniu. Sam niedobór białka w diecie nie jest przyczyną choroby.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA