Niepłodność a relacja z partnerem

Jestem w potrzasku. Dowiedziałam się, iż nigdy nie będę mogła mieć dzieci i żaden lekarz nie za bardzo wie jak mnie leczyć..Za miesiąc ślub...Partner bardzo chce mieć potomstwo, mamy ku temu warunki i chęci...Wielokrotnie zastrzegał że bardzo tego pragnie i nie wyobraża sobie adopcji itp...Co mam robić?Powiedzieć?Czuję się ukarana i winna...

Dzień dobry,

Sama musi sobie Pani odpowiedzieć na to pytanie.
Jeżeli bierze Pani ślub kościelny (w religii katolickiej) to świadome niepoinformowanie partnera stanowi podstawę do jego unieważnienia.
Problem Pani bezpłodności najlepiej też konsultować z lekarzami, którzy na co dzień zajmują się leczeniem bezpłodności /np.: kliniki leczenia bezpłodności/.

Witam,
jest Pani w bardzo trudnej sytuacji. Wyobrażam sobie jak boi się Pani reakcji partnera, a jednocześnie jest bezradna wobec postawionej diagnozy. Według mnie mimo wszytko warto porozmawiać z partnerem, związek małżeński opiera się na zaufaniu, na szczerości - jest to potrzebne, żeby trwał. Myslę, że nie warto zaczynać nowej drogi życia z taką tajemnicą. Pani partner ma prawo wiedzieć,jak wygląda Pani sytuacja zdrowotna.