Nierówne biodra i krótsza noga a treningi piłki nożnej

Syn ma 16 lat, 6lat gra w piłkę nozną, od 3 lat treningi są bardziej intensywne ponadto dużo ćwiczy w szkole i na ekaesie . Parę dni temu pokazał, że ma nierówne biodra. Poszłam z nim do lekarza pediatry okazało się,.ze ma jedną krótszą nogę prawą. Robimy badania idziemy do ortopedy.Czy może mieć to związek z tym, że ta noga jest przetrenowana, bo przecież kopie nią piłkę. Pozdrawiam

Nierówne biodra sugerują tak zwaną czynnościową krótką nogę, najczęściej związaną z niestabilnością zespołu stawu krzyżowo - biodrowego. konieczna jest w takich przypadkach korekta ustawienia miednicy i specjalny pas stabilizujący na okres gojenia się i potem - profilaktycznie podczas aktywności fizycznej - np. gry w piłkę nożną. Korzystne linki :
http://www.youtube.com/watch?v=D6NTMgWCSaU
http://www.serola.net/Serola-Theory/serola-theory.html

Proszę spokojnie zrobić badania. Lekarz ortopeda będzie potrafił odpowiedzieć na te pytania, bo obejrzeniu syna. Będzie mógł tez zlecić odpowiednie postępowanie.

Witam. Rozumiem, że bardzo sie Pani martwi o stan zdrowia syna. Przyczyny mogą być różne. Trzeba przeprowadzić dokładny wywiad, aby móc postawić wiarygodną diagnozę. Proszę poczekać do wizyty u ortopedy. Pozdrawiam