Niska samoocena i brak wsparcia ze strony chłopaka po gwałcie w przeszłości

Witam. Kiedyś zostałam zgwałcona przez swojego chłopaka sama jakoś sobie z tym poradzilam do czasu.poznałam obecnego chłopaka jesteśmy razem 4 lata do tej pory nam się układało tzn do momentu kiedy mu powiedziałam co mnie spotkało. Było dobrze teraz jest coraz gorzej z nim w pracy w domu. W nikim oparcia wręcz odwrotnie.nie mam siły walczyć o nic nawet o swoje życie. Czuje się nikim.

Witam,
przeszła Pani bardzo ciężkie doświadczenia, a jednak nie ma Pani kto pomóc. Trudno tu osądzać Pani chłopaka, wielu osobom trudno jest przyjąć tak ciężkie informacje i reagują na nie naprawdę rożnie. Nie ma pani powodu do tego, żeby czuć się nikim, proszę wierzyć (choć rozumiem, ze takie są Pani odczucia wobec sytuacji). Myślę, ze warto, żeby pomyślała Pani o psychoterapii, tam będzie miejsce na porozmawianie o Pani trudnych przejściach oraz na znalezienie sposobu na radzenie sobie z tym i także lepsze radzenie sobie z życiu codziennym i w związku. Ogólnie dostępne są bezpłatne formy pomocy (w ramach ubezpieczenia) w Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz na Dziennych Oddziałach Psychiatrycznych, chodzi Pani do psychologa bądź na grupę terapeutyczną, nie wiąże się to z całodobową hospitalizacją. Może Pani oczywiście szukać także psychologa w praktyce prywatnej. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania bądź dotyczące bezpośrednio Pani problemu, bądź związane z poszukiwaniem odpowiedniej dla siebie terapii, proszę o kontakt indywidualny, najlepiej na maila, może będę mogła bardziej pomóc. Pozdrawiam.

Takie informacje mogą być szokiem dla bliskich, z którym nie potrafią sobie poradzić. Czują się źli, bezsilni, nie wiedzą jak się zachować....Pani natomiast w takiej sytuacji cierpi jeszcze bardziej.Proponuję wobec tego skorzystać z partnerem z terapii par.