Niska waga ciała a tłusta dieta

Witam.... Mój mąż (66) jest bardzo chudy. Od lat codziennie spożywa duże ilości zup mlecznych (mleko tłuste od krowy, nie z kartonu), ogromną ilość cukru, dużą ilość białego pieczywa, ziemniaków, makaronów. Je mało ryb i mięsa. Jeśli chodzi o warzywa i owoce, to też skromnie. Dużo masła, smalcu. Jak to się dzieje, że jest kompletnie pozbawiony tłuszczu na ciele i w zasadzie jakoś ciężko u niego stwierdzić istnienie mięśni. ?

Witam Panią,

Przestrzegam przed tak tłustą dietą. Mąż jest chudy więc może sobie na to pozwolić bez obawy że nabawi się otyłości czy nadwagi ale istnieją jeszcze inne choroby dietozależne np. problemy z cholesterolem, miażdżyca, cukrzyca. Obawiam się że przy takiej diecie ryzyko zachorowań u męża się zwiększa.
Jeżeli chodzi o niską wagę ciała to zapewne mąż ma bardzo szybką przemianę materii, Jednak aby przytyć ważne jest to co jemy a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
Jeżeli byliby Państwo zainteresowani ułożeniem indywidualnej diety na wzrost wagi to zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk