Niska waga ciała u 6-latka

Witam! Moje dziecko ma niedowagę ,ma 6 lat a waży 15kg. Jest niejadkiem.Jakie badania mam wykonać i do jakiego specjalisty mam się udać?Dodam że ur.się w terminie(waga3350g), karmiona piersią,prawie nie chorowała jedynie lekkie przeziębienia 2-3 razy w roku.

Witam, co do badań zachęcam do pilnej konsultacji z pediatrą, to on powinien ustalić strategię terapii poprzedzoną diagnostyką i sprawdzić, jak od urodzenia przedstawiała się kwestia przyrostu masy ciała (w oparciu o wpisy z bilansów w książeczce zdrowia).

Serdecznie pozdrawiam

Witam.
Dzieci często w tym wieku nie chcą jeść lub jedzą zbyt dużo. Proszę córeczce robić kanapki np. w kształcie pociągu, motylka, biedronki itp. niech te posiłki będą w formie zabawy. Proszę też przy dziecku nie mówić, że coś jest nie dobre, dzieci często biorą przykład z rodziców w tym wieku. Warto też zapytać na co dziecko ma ochotę i może niech córka pomaga w przygotowaniu posiłku ( np. wymiesza gotowe składniki na sałatkę, doprawi solą lub pieprzem), piec ciasteczka, lepić pierogi itp. Jeżeli córeczka jada słodycze to proszę je ograniczyć. Badania można wykonać raczej podstawowe. Pozdrawiam Julita Krawczyk