Objadam się w nocy: jak sobie pomóc?

Witam! Mam 11 lat i ważę 50 kg. Mój wzrost to 140 cm. Mogę nie jeść nic cały dzień, a w nocy zjem ile tylko chcę. I to mnie martwi. Wstydzę się mojego brzucha i grubych ud. Teraz próbuje oszukać żołądek pijąc wodę przygotowaną. Lubię jeździć na rolkach i często jeżdżę. Gram w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną. Wolałabym, aby Pan lub Pani odpisali mi na mój adres e-mail, wtedy więcej się dowiem. Dziękuję i proszę o pomoc.

11 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Analiza siatek centylowych, które służą do określenia czy nasza masa ciała jest prawidłowa, wykazuje że masz nadwagę. Jednak musisz pamiętać, że w okresie dojrzewania, nie możesz stosować diety o obniżonej kaloryczności. Rozwijasz się, żeby wszystkie procesy zachodziły prawidłowo, musisz dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, składników mineralnych oraz składników odżywczych.

Wiele osób jest przekonanych, że całodobowa głodówka przyniesie im korzyści w postaci utraty zbędnych kilogramów. Jest to MIT! Jeżeli przez cały dzień nie jemy nic, albo jemy bardzo mało to nie tylko narażamy się na gwałtowny spadek poziomu glukozy we krwi i nawet utratę przytomności, ale dieta taka po dłuższym okresie czasu może skutkować ogromnym wyniszczeniem organizmu i spadkiem tempa przemiany materii. Wówczas nawet niewielka ilość przyjmowanego pożywienia może skutkować gromadzeniem tłuszczu w organizmie - dlatego naprawę nie warto głodować!!!

Zacznij zmianę już dziś wprowadzając racjonalny sposób odżywiania. Zrezygnuj z dużych ilości słodyczy, pieczywa cukierniczego, fast foodów i napojów gazowanych.

Niech podstawą Twojej diety będą pełnoziarniste produkty zbożowe, WARZYWA i to do każdego posiłku (w postaci surowej, sałatek i soków), chudy nabiał (jogurty naturalne, sery twarogowe), chude mięsa i wędliny np. z  kurczaka, indyka, pulpeciki z mięsa wołowego.

Ważne jest również spożywanie ryb, ponieważ są one źródłem kwasów tłuszczowych, które pomagają nam m.in. spalać więcej kalorii, a jednocześnie dzięki rybom osiągniesz lepsze wyniki w nauce.

Pij także wodę, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia, minimum 1,5 l dziennie.

I na koniec bardzo ważne zalecenie - minimum 30 minut dziennie ćwiczeń, np. spacery na świeżym powietrzu. Po kilku dniach wprowadzenia takich zmian w diecie i stylu życia zauważysz efekty w postaci lepszego samopoczucia i normalizacji masy ciała.