Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obsesja, że ludzie mnie obgadują

Ostatnio ciągle jak ludzie (obcy lub znajomi) o czymś ciszej rozmawiają, wymieniają spojrzenia, śmieją się to wydaje mi się, że chodzi o mnie - że mnie obgadują i obśmiewają - jak to opanować, to zaczyna być męczące? Czy powinnam z tym udać się do lekarza, czy można samemu nad tym zapanować?
ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Witam serdecznie,
Takie branie zachowań innych ludzi do siebie, interpretowanie ich w kategoriach własnej osoby może wynikać między innymi z niskiej samooceny oraz dużej potrzeby aprobaty społecznej.
Postaraj się popracować nad poczuciem własnej wartości i zwiększyć dystans do własnej osoby.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam serdecznie
Postawienie diagnozy drogą internetową jest niemożliwe. Najbardziej kompetentny będzie lekarz psychiatra, do którego idzie się bez skierowania i jest to wizyta anonimowa, jeśli Pacjent sobie tego życzy. Jeśli ma Pani obawy, co do skierowania się po poradę do tego specjalisty, proszę najpierw skonsultować swoje obawy u psychologa, który podpowie Pani ewentualne rozwiązania.
Proszenie o pomoc jest pierwszym krokiem do wyzdrowienia, a Pani już pierwszy krok uczyniła pisząc maila do Nas na forum.
Życzę wszystkiego najlepszego i w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy