Obsesyjne mycie rąk przez 12-latka a stosowanie Asentry

witam dzis byłam z synem u psychiatry dzieciecego bo od 2mies. ma nawyk mycie rak kilka razy wciagu dnia ,powtarzanie sie ..ma12lat lekarz wypisł mu ASENTRA 50mg.boie sie zeby nie był przy tych lekach otumiały.. czy mam sie obawiac.

Witam Panią
Samych leków proszę się nie obawiać bo są skuteczne. Proszę natomiast pamiętać o tym że oprócz leków skuteczna jest też psychoterapia, wskazane byłoby aby syn korzystał z regularnej psychoterapii. Leki syna wyciszą i uspokoją ale nie spowodują że problem sam zniknie.
Anna Suligowska

Częste, nadmierne, wręcz rytualne mycie rąk jest jednym z najczęstszych przykładów zachowania obsesyjno-kompulsywnego. Leki mogą syna uspokoić, jednakże nie sprawią, że zachowanie samo w sobie zniknie. W tym zakresie pomocna jest psychoterapia. Szczególnie polecam współpracę z psychologiem/psychoterapeutą (nie psychiatrą) poznawczo-behawioralnym, gdyż praca w tym nurcie z tego rodzaju problemami ma bardzo dobre i długotrwałe rezultaty. Powodzenia.