Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam. W diecie oprócz kalorii istotne są inne składniki mineralne tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60% z węglowodanów, 25% z tłuszczu i 15 % białka. Dieta owsiankowa nie dostarczy wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Zdecydowanie polecam dietę opartą o racjonalne odżywianie. Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Na krótką metę można schudnąć tylko proszę się zastanowić co dalej. Żeby dieta dała trwałe rezulataty, bez efektu jojo, nioezbędna jest zmiana nawyków żywieniowych. A dieta owsiankowa to dieta monotematyczna, która takich zmian w życiu nie wprowadza. Po powrocie do normalnego sposobu odżywiania kilogramy też wrócą, niestety.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy