Odcinanie się od świata i chwilowe ataki depresji

Witam. Jestem osoba która coraz częściej odcina sie od świata i ludzi wszystko mnie dobija i nudzi. Co mam zrobić żeby to zmienić.?

Aleksander Ropielewski

Naeży przeanalizować co wpływa na niechęć kontaktu z innymi. Znając przyczynę możemy próbować zmieniać swoje zachowanie lub unikać przyczyny. Jeżeli mimo ustalenia przyczyny własnych zachowań nie jesteśmy w stanie zmieniać swojego nastawienia i postępowania pomocny może być psychoterapeuta.Należy także wykluczyć depresję, w takim wypadku leczenie farmakologiczne i kontakt z psychiatrą mogą być właściwym krokiem.