Opowiadanie zmyślonych historii przez 14-latkę

Moja 14letnia córka ciągle zmyśla jakieś bajki. Opowiada wymyślone historie swoim koleżankom ale też mnie, symuluje nawet choroby rozmawiałam z nią szczerze. Była 2 razy w szpitalu bo udawała omdlenia i ból brzucha. Przyznała mi się, że to zmyśliła dopiero po jakimś czasie. Powiedziała mi, że nie wie czemu tak zmyśla i sama siebie nie rozumie. Zawsze do tej pory brnęła w swoje zmyślania nie potrafiła sie przyznać że zmyśla. Czy to może mieć jakiś skutek w przyszłości, dlaczego tak fantazjuje?

Witam. Skutek w przyszłości może mieć. Może warto skonsultować córkę z psychiatrą. Niektórzy zmyslają chorobliwie i to jest zaburzenie osobowosci.
Warto abyście państwo jako rodzina nie bagatelizowali tego tylko pomyśleli o pomocy m.in. psychologicznej.
Magdalena Brabec

Witam,
zmyślanie może pełnić jakąś funkcję, być sposobem na uzyskanie czegoś czego córka potrzebuje i nie na zasadzie manipulacji, ale może to pochodzić z głębokich psychologicznych potrzeb. To dobry moment żeby skonsultować się z psychologiem, tylko po rozmowie z córką będzie można stwierdzić dlaczego tak się dzieje, jak temu zaradzić. Zachęcałabym do takiej wizyty. Pozdrawiam.