Osłabienie po ciężkiej pracy

witam moja mama w rzezni, pakuje mięso i wiadadomo jest to ciezka i mecząca praca, co moglibyscie polecic dla niej na lepsze samopoczucie, zeby miała siłe do pracy, bo często też nie może spac. pozdrawiam

Na to pytanie odpowiem mniej odwołując się do wiedzy psychologicznej a bardziej do sportowej. Przede wszystkim jeśli ktoś wykonuje ciężką pracę fizyczna powinien bardzo dbać o dobre regularne posiłki, tak więc cztery sycące ale nie przesadnie obfite posiłki w ciągu dnia plus coś do przekąszanie czasem w pracy na przykład suszone owoce lub migdały czy orzechy. Panuje dość powszechne przekonanie, że ostatni posiłek w ciągu dnia powinien być dość wcześnie i skromny. Jest to bardzo niekorzystne w przypadku osoby wykonującej ciężka pracę fizyczną, w takiej sytuacji ostatni posiłek powinien być zjedzony 2 maksymalnie 3 godziny przed snem i być bogaty w długołańcuchowe węglowodany (brązowy ryż, kasza, makaron razowy) i dobre tłuszcze (oliwa, olej lniany). Posiłek taki ułatwia zaśnięcie, będzie bardzo stopniowo trawiony w trakcie snu i dostarczy sporo energii na następny dzień. Natomiast śniadanie osoby ciężko pracującej powinno być przede wszystkim bogate w białko (twaróg, chuda wędlina). Dodatkowo w regeneracji i przywróceniu dobrego nastroju może pomóc trochę dodatkowego wysiłki fizycznego, najodpowiedniejszy będzie długi spacer dwa trzy razy w tygodniu. Jeśli chodzi o problemy z zaśnięciem to dodatkowo przed snem napar z melisy z odrobiną miodu może pomóc. Jednak jeśli problemy ze snem byłyby bardziej długotrwałe (ponad miesiąc) nie można ich bagatelizować, wtedy zalecam kontakt z lekarzem.

Dzień Dobry,

Polecam naturalną, rekomendowaną Melatoninę, dostępną w aptece.

Jak również techniki relaksacyjne, suplementację i korzystanie w miarę systematycznie z aktywności fizycznej, jak spacer na powietrzu. i zadbanie o ośmiogodzinny sen...

Życzę wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl