Osłabienie przy niemożliwości jedzenia przez 4 godziny

Mam problem ze swoim głodem. Rano normalnie jem śniadanie jednak gdy jestem w pracy nie mam możliwości zjeść nic do godz 15. Problem jest taki ze nie jak reszta koleżanek znoszę to normalnie przeciwnie m wrażenie ze zemdleje boli mnie głowa m mdłości gdy nie jem więcej niz 4 godziny robi mi sie słabo ! Jest to bardzo problematyczne prosE o pomoc

Mgr Martyna GorczyĹska

Możliwe, że śniadanie które Pani spożywa jest za małe. Warto się również zastanowić czy na pewno nie możliwości spożycia w pracy chociażby drobnej przekąski? Może kilka sztuk owoców suszonych lub przygotowany w domu koktajl? Taki koktajl łatwo można zabrać, chociażby w kubku termicznym nic się wtedy nie wyleje. Jednakże warto wybrać się do dietetyka, specjalista oceni Pani jadłospis i podpowie jakie można wprowadzić zmiany.

Spadek poziomu cukru przy tak długiej przerwie jest jak najbardziej normalny, każdy tez reaguje inaczej. Moja propozycja to przekąska np. owoce suszone, orzechy, migdały, które podjada Pani w pracy np. koło godz. 12, utrzymają stały poziom cukru we krwi. Lub zabrany w kubku termiczny shake, który przygotowuje Pani szybko rano przed pracą: jogurt naturalny lub kefir lub maślanka (400g) zmiksowane z owocem banan, truskawka, awokado czy inny, plus np. dodatek płatków teff lub otrąb gryczanych. Pić Pani chyba może :)

Przy długiej przerwi spadek cukru to normalna rzecz.Moze jest moznosć spozycia cchociaz drobnej przekąski.Moze warto przygotować jakiś koktajl w domu.Pozdrawiam

Witam Panią,

Poczucie głodu i samopoczucie, które temu towarzyszy to bardzo indywidualna kwestia. Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje na dane sprawy. Spadek cukru przez tak długi czas to normalne zjawisko. Spróbuje Pani zabierać do pracy choć drobne przekąski, po które będzie Pani mogła szybko sięgnąć. mogą to być koktajle, orzechy, pestki, nasiona, wafle z ryżu naturalnego. Zastanowi sie też Pani czy oby sniadanie nie jest zbyt małe.
Widzę że jest Pani z warszawy więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną, na której zaplanujemy Pani jadłospis.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk