Paraliżująca praca i nieustanne odczuwanie lęku

Witam. Dzisiaj otrzymałem pracę, do której od kilku lat podążam. Jednak w momencie, gdy staję się członkiem zespołu i mam do wykonania zadanie, dostaję paraliżu, mam lęk, serce mi kołacze i czuję, że chcę uciec, boję się porażki, potencjalnych wpadek, konfliktów. Podobnie jest z rozmową - napada mnie lęk "a co jeśli powie..." choć właściwie w ogóle nie musi się to zdarzyć. Nie wiem co robić. Jestem zamknięty w szklance własnych nastrojów - raz pewny siebie, raz zlękniony. Co robić?

Odpowiedź na Pana pytanie nie jest prosta, przy tak nasilonych objawach lękowych, których Pan doświadcza. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie psychoterapii i/lub wizyta u lekarza psychiatry. Osobiście, zachęcam Pana do rozmowy z psychoterapeutą.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Dzień dobry, udało się panu zdobyć pracę o która się pan ubiegał - to duży sukces. Co do lęków które pana ogarniają zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Należy sprawdzić cały obraz sytuacji: jak długo pojawiają się te lęki, z czym się wiążą itd. Psycholog po dokonaniu diagnozy zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Przed Panem nowe wyzwania, praca o którą Pan zabiegał. To może rodzić nie tylko pozytywne uczucia. Jednak w Pana przypadku ich eskalacja jest bardzo duża i trudna do opanowania. Dlatego zalecam udanie się po wsparcie do psychologa/psychoterapeuty. Będzie Pan mógł w bezpiecznych warunkach omówić swoje emocje oraz zastanowić się, czego dokładnie dotyczą Pańskie lęki i obawy.

Pozdrawiam serdecznie.