Parkinsonizm polekowy s stosowanie Metoklapramidu

Witam, Od05-08- 2014 do chwili obecnej, mamusia brała Metoklopramid(Nieoperacyjny guz jelita grubego i wyłonienie stomii w dacie j/w). Zauważyłam od kilku miesięcy objawy parkinsonizmu polekowego czy jest to odwracalne, jeżeli odstawimy Metoklopramid? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Halina.

Dzień dobry,

Objawy parkinsonizmu po stosowaniu metoclopramidu powwinny ustąpić w ciągu 2-3 miesięcy po odstawieniu leku. Jeśli po tym czasie będą się nadal utrzymywały, to proszę skontaktować się z neurologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz