Pilnowanie 3-letniego syna przyjaciółki i zazdrość z jej strony

Witam, mam doła odnosnie zachowania mojej "przyjaciółki" zajmuje sie jej 3letnim synem gdy ona jest w pracy zwasze było wszytsko dobrze, ale od pewnego czasu zauważyłam ze ona jest o niego zazdrosna, malec zżył się ze mną a ja znim, zawsze robiłbymy wszytsko razem ona była zadowolna ja też, nie posiadam dzieci a bardzo je lubie wiec kontakt z nim dawal mi duzo radosci, a tu nagle ona nie ma dla mnie czasu i zaczyna go izolowac, poza tym czeso go bije a ja widzi ze on woli byc ze mna co mam zrobi

Witam. Musi Pani uszanowac decyzje matki i dobrze by było porozmawiać z nią, że jest zazdrosna o syna, co jest naturalne a i takie zachowanie dziecka jest zrozumiałe skoro spedza Pani z nim czas a matka jest w pracy, ale i tak zawsze mama będzie dla niego najważniejsza i to ją kochać będzie. To powinno uspokoić przyjaciółke w rozmowie i moze Pani tez się ułożyć w tej sytuacji.
Magdalena Brabec

Mgr Magdalena Brabec

Jeśli jesteście przyjaciółkami tak jak Pani pisze to szczera rozmowa o tej sytuacji jest konieczna. W rozmowie warto mówić o tym jak Pani czuje się mając ograniczony kontakt z chłopcem i co Pni zauważyła w zachowaniu przyjaciółki. Nazywanie własnych uczuć i intencji będzie płaszczyzną do porozumienia.