Płacz i wymioty 4-latka po rozpoczęciu edukacji przedszkolnej

Dzień Dobry Psychologia Chciałabym się poradzić Państwa jako specjalistów ponieważ we wrześniu mój syn rozpoczął edukację przedszkolną, w marcu w tym roku miał 4 latka, mój problem polega na tym, że syn bardzo płacze zawsze rano i wymiotuje w przedszkolu przy mnie jak chcę Go zostawić, jest to dla mnie bardzo niezręczna sytuacja ponieważ inni rodzice patrzą się na mnie jakby było coś nie tak z nami, zaznaczam, że później wychowawczyni mówi, że jest już dobrze. Proszę o pomoc w tej sprawie

Objawy Pani syna najprawdopodobniej wynikają z nieumiejętności pozostania przez niego samemu, bez rodziców - co z kolei może mieć różne źródła (np. tzw. przywiązanie lękowe, czy też nieśmiałość, strach przed obcymi itp.). Taki stan powoduje u niego reakcje stresowe w postaci płaczu i wymiotów. Najlepiej będzie, gdy zgłosi się Pani wraz z synem do psychologa dziecięcego, który szczegółowo omówi z Wami sytuację, odkryje konkretne jej źródła i dopasuje do niej odpowiednie działania. Powodzenia!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza