Podejrzenie dysleksji u 20-latki

Witam, czy możliwe jest że dysleksja pojawia się w wieku 19, 20 lat? Albo dopiero wtedy się pogłębia, nie wiem dokładnie jak to działa. Nigdy nie lubiłam czytać, nie uczyłam się. Dopiero od ponad pół roku zauważyłam, że robię literówki i mylę P i B, D i T (zarówno na klawiaturze, jak i pisemnie).

Witam,

istnieją dwa typy dysleksji
- rozwojowa, kiedy trudności pojawiają się wskutek uwarunkowań rozwojowych, od wczesnych lat oraz
- nabyta, która wiąże się z utratą wcześniej opanowanych i posiadanych umiejętności czytania i pisania lub mówienia. Taka sytuacja może zostać spowodowana uszkodzeniem struktury mózgu np. wskutek wypadku. Nie wiem, czy taka okoliczność zaszła w Pani przypadku.
W celu podstawienia diagnozy zachęcam do udania się do poradni pedagogiczno-psychologicznej i zrobienie testu na dysleksje, co pomoże Pani potwierdzić lub wykluczyć zaburzenie. W tej samej poradni uzyska Pani informację na temat możliwości pomocy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel