Podejrzenie osobowości borderline a konieczność wizyty u specjalisty lub możliwość samodzielnej walki

uważam że możliwe jest u mnie zjawisko borderline, czy powinnam udać się do specjalisty czy próbować sama z tym walczyć? Objawy są dosłownie w każdym przypadku zgodne ze mną np. głodówki, brak sensu w życiu, stres na każdym kroku nawet bez powodu, ciągłe wracanie do przeszłości, usprawiedliwianie się. Potrafię na sprawę popatrzeć z boku ale nie potrafię się zmienić

Jeżeli czuje Pani, że problemy te przeszkadzają Pani w życiu, a nie może poradzić sobie z nimi sama, udanie się do specjalisty jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam!

Witam,
Nic nie stoi na przeszkodzie,żeby zasięgnąć pomocy,o której piszesz.Człowiek musi mieć relacje z innymi ludżmi i doświadczać akceptacji .Jest to jednak czasami trudne,ze względu na specyfikę wcześniejszych złych doświadczeń i wymaga specjalistycznej pomocy.
Zachęcam i pozdrawiam.