Podejrzenie zdrady rok po ślubie

Rok po ślubie czuje ze on ma kogoś. Nie ma dla mnie czasu już pół roku bez seksu telefonu pilnuje i gdy dzwoni wychodzi często chodzi na silke od początku roku. Pisze wiem z koleżankami. Mówi że nie ma nikogo. jak się dowiedzieć co myslc. Często ma pretensje o byle co i nie da się dotknąć

Nie wiadomo, czy Pani mąż zdradza Panią, czy nie, niewątpliwie jednak, z tego, co Pani pisze, w Waszej reakcji dzieją się rzeczy, z których nie jest Pani zadowolona, które Panią niepokoją. Warto powiedzieć o tym mężowi, bez oskarżenia go o zdradę, i być może poszukać pomocy u terapeuty pracującego z parami. Z jego pomocą będą mogli Państwo wyjaśnić siebie to, co przeżywacie, porozmawiać o swoich oczekiwaniach, potrzebach, zrozumieć lepiej siebie nawzajem. Jeżeli natomiast mąż nie będzie chciał uczestniczyć we wspólnej terapii, może Pani pomyśleć o siebie i rozważyć terapię indywidualną.

Pewne fakty mogłyby wskazywać na zaangażowanie emocjonalne w inna relację. Na pewno jest między Państwem dystans, brak poczucia zaufania i bliskości, który nie służy małżeństwu. Warto szczerze porozmawiać, jasno postawić sprawę, a jednocześnie powiedzieć o swoich uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach (i o to samo zapytać męża). Może to być bolesna i trudna rozmowa, pozwoli jednak dowiedzieć się, czy jest szansa na ratowanie małżeństwa ( wtedy polecam terapię par i małżeństw) czy radzenie sobie z rozstaniem (wówczas terapia indywidualna).

Witaj,
Trudno jest zgadywać przyczynę takiego zachowania ale nie jest dobrym wyjściem milczeć,gdy czujesz się w swoim związku zagrożona.Proponuję,byś otwarcie wyraziła swój niepokój mężowi i nie pozwoliła zakończyć rozmowy na odpowiedzi "nie masz racji".Wyraznie sformułuj,że zachowanie typu "X"powoduje w Tobie uczucie "Y".Chodzi o uświadomienie mężowi,że Ty masz swój osobisty sposób przeżywania,z którym powinien się liczyć,jeśli ma nadal być najbliższą Ci osobą.Polecam zaproponowanie męzowi wspólnej wizyty u psychoterapeuty w celu poprawienia Waszej wzajemnej komunikacji ,która jest zaburzona i stawia Cię w sytuacji bezradności.
Bardzo zachęcam i pozdrawiam.