Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pogorszenie nastroju po rozstaniu

Witam.Ten rok mnie dobił, kobieta odeszła, przez co zaniedbałem prace i przeniesli mnie na inne stanowisko.. pracuje w godzinach które uniemożliwiają mi uprawianie mojego hobby a była to jedyna rzecz która dawała mi uśmiech na twarzy, czuje się dosłownie jak w grobie, praca, dom itd..przez prace nie mam kiedy nawet sie spotkać ze znajomymi i mieć chwilke zapomnienia.. Nic mnie nie cieszy jestem załamany.. chciałbym od tego wszystkiego gdzieś uciec. Czy jej sens udać się do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Mgr Adam Horak Psycholog
51 poziom zaufania

Zakłada Pan, że przyczyna Pana problemów w pracy były problemy osobiste. Zrozumiałe, że wymuszona samotność rodzi u Pana smutek, poczucie ograniczenia i chęć ucieczki. Czy miałby Pan odwagę zadać samemu sobie pytanie, jak dotychczasowy tryb życia (rozrywki, towarzystwo) mogły wpłynąć na Pana związek z kobietą i spróbować szczerze porozmawiać o tym z psychoterapeutą? Szczera rozmowa mogłaby Panu pomóc zrozumieć potrzebę zapominania o problemach, które raczej należy rozwiązywać, niż od nich uciekać. Niezależnie od konsultacji lekarskiej, wskazany byłby tzw. zdrowy tryb życia. Myślę, że w tym roku może się jeszcze wydarzyć wiele dobrego w Pana życiu.

0

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Specjalista wesprze, pomoże odbudować poczucie wartości, pewności siebie i sprawstwa, a tym samym poprawić jakość życia i nastrój. Przepracowanie trudnych emocji związanych z rozstaniem, a także przyjrzenie się realnym przyczynom kryzysu w związku pozwoli Panu na otworzenie się na nowe relacje i uniknięcie błędów, które mogły przyczynić się do rozstania. Warto pozwolić sobie pomóc, by odzyskać sens i radość życia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy