Pomoc dla sąsiada ze zdiagnozowaną paranoją

Moj sasiad ma zdiagnozowana paranoje ( byl w szpitalu)ciagle pisze na wszystkich skargi i sklada zawiadomienia w prokuraturze,zaklada sprawy sadowe ktore przegrywa.Nie utrzymuje z nikim kontaktu,nie da sobie nic powiedziec.Wyglada na to ze sie nie leczy.Jestesmy udreczeni do granic wytrzymalosci.Nie mozna go zmusic zeby sie leczyl??Co mozemy zrobic zeby mu i sobie pomoc??Jestesmy zdesperowani Dziekuje za odpowiedz....

Witam, to rzeczywiście bardzo trudna sytuacja. Polecam skonsultowanie się z prawnikiem, aby uzyskać informację o prawnych możliwościach skierowania sąsiada na leczenie. Pozdrawiam

Witam. Niestety nie ma żadnych środków zaradczych na tego typu problem. Jedynie sprawa cywilna o nękanie. Musicie grupą sąsiedzką się zebrać i poruszyć tą kwestię w sądzie. Jeśli orzeknie winę tego Pana (w takie sprawy będzie powołany biegły) to może wysłać tą osobę na przymusowe leczenie. Ewentualnie rozmowa z rodziną tej osoby i dotrzeć poprzez rodzinę. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania sprawy.

Zapraszam (do subskrybowania) bloga http://psychopedagog.eu