Poszukiwania przyrodniego rodzeństwa

Witam mam 22 lata moj ojciec ktory mnie adotpwal nie zyje a dowiedzialam sie ze nie jestem jego biologiczna corka ale nazwisko jego nosze a pytanie brzmi czy powinnam a bardziej czy wypada mi poszukac swojego przyrodniego rodzenstwa nikt niechce ze mna o tym rozmawiac twierdza ze moja rodzina to oni a ja nie moge im przewracac do gory nogami im swiata swoim pojawieniem niewiem co robic mam mieszane uczucia boje sie odepchnieca braku akceptacji bo jestem osoba o slabej psychice .

Witam
To bardzo zależy od Pani czy czuje Pani potrzebę szukania przyrodniego rodzeństwa. Ma Pani do tego prawo, jako osoba dorosła może Pani zwrócić się do sądu o akta sprawy. Także tutaj lepiej się nie opierać się na tym co wypada a co nie wypada, proszę zaufać sobie z tym co Pani chce i co Pani potrzebuje.
Anna Suligowska

Może warto porozmawiać z kimś bliskim i bezstronnym? Poszukać odpowiedzi na pytanie o motywacje do poszukiwania przyrodniego rodzeństwa, a także to, co miałoby to zmienić, przynieść. Warto także rozmawiać z obecna rodzina, pytać o ich emocje, uczucia, czego się obawiają i czego by oczekiwali. Jasna komunikacja ma szanse zmniejszyć lęk i poczucie winy w tej sytuacji.