Potliwość, cierpnięcie rąk i twarzy oraz lęk o najbliższych

witam 26lat i czesto sie poce cierpna ni rece i boje sie o najbliszych o przytym towarzyszy mi płacz w trydnych sytułaciach a badania mam porobione oras nie panuje nad nerwami i płaczem

Mam wrażenie, że zadała już Pani pytanie, może to jest kontynuacją? Odpowiedziałam już Pani. Jak najszybciej należy udać się do psychoterapeuty, psychologa.

Witam,
jeśli ma Pani zrobione badania i nie wykazały one żadnych nieprawidłowości, to być może Pani problemy maja podłoże psychologiczne. Szczególnie, że pisze Pani o niemożności panowania nad nerwami i płaczem. W takiej sytuacji warto skonsultować się z psychologiem. Może być tak, że reaguje Pani cierpnięciem rąk, poceniem się rąk czy suchością w ustach na stres bądź lęk oraz, że własnie ze stresem i lekiem trudno jest Pani sobie radzić. W takiej sytuacji zalecałabym psychoterapię, która pomoże rozpoznać przyczynę takich stanów u Pani oraz radzić sobie z nimi. Może Pani szukać pomocy w prywatnych placówkach bądź bezpłatnej pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego.

Proszę się skontaktować z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Po badaniu, wywiadzie i obserwacji będą oni mogli postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie (psychoterapię być może z farmakoterapią). Zaburzenia lękowe, somatyzacyjne o podobnych- jak opisane przez Pana- objawach najlepiej leczy się psychoterapią.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, tak naprawdę w tytule swojej wiadomości zawarła Pani odpowiedź na swoje pytanie. Te dolegliwości fizyczne tj. pocenie, drętwienie rąk oraz nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, stresem, może wskazywać na lękowe podłoże tych zachowań. Czy lęk/strach o najbliższych jest uzasadniony czy Pani bliskim coś zagraża?To ważne, bo pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy lęk jest irracjonalny. Jeżeli odwiedziła Pani już lekarza i zweryfikowała swój stan zdrowia to może czas na rozmowę z psychologiem i poszukanie źródła Pani lęku, przyjrzenie się swoim emocjom. Do czego Panią gorąco zachęcam.
M. Prus