Powiększony brzuch a zatrzymywanie wody

Jestem na diecie na przytycie. Po świętach mam strasznie odstający brzuch. Starałam się nie obżerać, aczkolwiek zjadłam więcej jak na swoje codzienne menu. Czy przytyłam czy to jakieś opuchnięcie/ zatrzymana woda ?

Szanowna Pani,

Czy "dietę na przytycie" zalecił i ułożył Pani dietetyk?
Czy przed rozpoczęciem diety udało się Pani ustalić przyczynę niedoborowej masy ciała?

Przy stosowaniu tego typu diety należy pamiętać o stopniowym zwiększaniu jej kaloryczności, aby uniknąć nieprzyjemnych objawów ze strony przewodu pokarmowego jak np. nudności, wzdęcia, biegunki czy wymioty. W tym celu najlepiej udać się do dietetyka, który pomoże w ustaleniu kaloryczności diety i zaproponuje indywidualnie dopasowany program żywieniowy.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Beata B.