Późne chodzenia spać

Ja również chodzę bardzo późno spać.. przeważnie jest to godz 2.30- 3.00 (kiedyś było i dłużej).. siedzę na komputerze i nie chce mi się spać.. próbowałam kłaść się wcześniej, ale nie udało mi się zasnąć i tylko przez to się denerwowałam.. zresztą..nie lubię rana.. wolę noc.. chociaż wiem, że powinnam spać.. (nie pracuję i nie uczę się- nie mam żadnego wysiłku fizycznego).. a później odsypiam do południa (wstaję ok. 12.00).. mam 26 lat, może mój organizm nie potrzebuje już tyle snu co kiedyś..?

Jeśli natomiast ma Pani jakieś inne niepokojące objawy- jak płaczliwość, apatia, anhedonia, drażliwość itp- warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, ponieważ może to oznaczać początki innych zaburzeń np depresji.

Witam
Każdy z nas potrzebuje określoną liczbę godzin snu, z te co czytam to potrzebuje Pani około 8h, to taka standardowy normalny wymiar a odsypia Pani do południa dlatego że chodzi Pani spać później. No jedni z nas są nocnymi markami inni wstają bardzo wcześnie. Jak ten rytm Pani przeszkadza to proszę przez kilka dni spróbować wstawać wcześniej i kłaść się około 22. Też ważna byłaby organizacja dnia, może praca? szkoła?
pozdrawiam
Anna Suligowska