Pragnienie zostania mamą w wieku 20 lat

Czy to normalne że mając 20 lat chce zostać mamą ? Od dawna czuję "to coś" mam do czynienia z małymi dziećmi i nie wiem czy to odpowiedzialne z mojej strony. Cały czas, bez przerwy myślę o tym. Dodam że jestem chora na padaczkę miokloniczną i cukrzyce.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jest to jak najbardziej normalne. Prosze jednak prze zaczęciem starań o dziecko udać sie do ginekologa. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą różnymi cechami m.in. stosunkiem do dzieci i potrzebą macierzyństwa. Niektóre kobiety odczuwają ją dużo później, inne dużo wcześniej, a jeszcze inne wcale. W Pani potrzebie i pragnieniu nie ma niczego dziwnego czy niepokojącego.
Przez tysiąclecia kobiety rodziły dzieci właśnie w takim wieku, w jakim jest Pani obecnie.

Oczywiście inną kwestią jest jednak realizacja swoich pragnień - ocena, czy obiektywnie nasza sytuacja jest sprzyjającą dla pojawienia się dziecka właśnie w tej chwili, jakie są odczucia partnera/ partnerki w tej kwestii, jak dziecko wpłynęłoby na nasze życie, co by się zmieniło, jakie trudności mogłyby się pojawić, czy istnieją jakieś wskazówki/ przeciwwskazania medyczne itp.

Pozdrawiam!