Problem z dostosowaniem się do grupy i izolacja od ludzi u 29-letniej kobiety

Mam 29 lat. Od dziecka stronię od grup rówieśników na rzecz np: projektowania gigantycznych labiryntów. Nie rozumiem przenośni i żartów. Nie znoszę zmian. Raz ustawione przedmioty muszą być dla mnie zawsze w tej samej konfiguracji inaczej odczuwam niepokój.Nienawidzę niektórych dźwięków np: szelestu papierów, oraz paznokci o papier/metal dostaję gęsiej skórki. Izoluje się.Nie patrzę ludziom w oczy. Nie umiem się dostosowywać do grup mimo dobrego iq. Życie mi sie walli. Co się ze mną dzieje ?

Radzę udać się do specjalisty- lekarza psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Niemożliwe jest postawienie diagnozy na podstawie opisu. Pozdrawiam!

Czy podobne zaburzenia trwają od dzieciństwa? Odkąd Pan pamięta?
Może to wskazywać na Zespół Aspergera lub formę autyzmu. Proszę skonsultować się z psychoterapeutą i/lub lekarzem psychiatra, który pomoże postawić diagnozę i zaproponuje wsparcie i pomoc.

Witam Panią
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania swojego problemu
z psychologiem i /lub psychiatrą
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl